Dekorasyon Süsleri evlerin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir. Hem estetik açıdan hem de odanın havasını değiştirmek adına dekorasyon süsleri olmazsa olmazlardan. Kimi zaman büyük eşyalar dekorasyon süsleri için kullanılırken kimi zaman da küçük dekoratif parçalar dekorasyonun tamamlayıcı unsurlarından biri haline geliyor.

Peki, evinize şıklık katmak için hangi dekorasyon süslerini kullanabilirsiniz? Halıfleks , Saatler , Duvardan Duvardan Duvara Halılar ve dahası..

dekorasyon süsleri halıfleks

dekorasyon süsleri halıfleks

SAATLER

Saatler dekorasyon süsleri için klasik fakat yararlı bir tercih olacaktır. Odanızda kullandığınız dizayna göre değişik tasarımlarda saatler bulmanız mümkün. Sarkaçlı olanlar, daha klasik tarzda tasarlanmış olanlar, figürlüler ve daha birçok çeşidini rahatlıkla bulabilir ve duvarlarınıza renk katabilirsiniz.

TABLOLAR

Tablolar da tıpkı saatler gibi dekorasyon için ilk akla gelen seçeneklerden bir tanesidir. Kullanım alanının boyutuna göre seçeceğiniz tablolar odanıza ayrı bir hava katacaktır. Tabloların; bir çerçeveye sığdırılmış resimlerden, birkaç tane çerçeveye bölünmüş resimlere kadar birçok farklı tasarımı var.

DEKORATİF AYNALAR

Eğer küçük bir odanız varsa ve daha geniş göstermek istiyorsanız dekoratif aynalardan da yardım alabilirsiniz. Farklı tarzlarda çerçeveleriyle her tarzda dizayn edilmiş odalar için seçenekleri mevcut.

DUVAR STİCKERLERİ

Eskiden dolaplarımızın üzerini süsleyen stickerleri artık duvarlarınızda da kullanabilirsiniz. Ayna şeklinde, kelebek şeklinde veya bir şehrin silueti şeklinde stickerler bulmanız mümkün. Bunları sadece duvarlarınızı süslemek için değil, kapılarınızda, prizlerinizde ve ışık düğmelerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

KOKULU MUMLAR

Dekorasyon için yardım alabileceğiniz bir diğer süs çeşidi ise tabii ki mumlar. Artık renk renk, değişik boyut ve figürlerle tasarlanmış kokulu mumlar bulmak mümkün. İster orta sehpanızın üzerine yerleştirin ister odanızın boş bir köşesine koyarak mistik bir hava katın.

KOKULU TAŞLAR

Kokulu taşlar da dekorasyon için sık başvurulan dekoratif eşyalardan bir tanesidir. Şık bir vazonun veya tabağın içerisine yerleştireceğiniz kokulu taşlar hem doğal bir görüntü verecek hem de odanızın mis gibi kokmasını sağlayacaktır.

DENİZ KABUKLARI

Hem tatilde geçirdiğiniz vakitleri yıl içinde hatırlamak hem de odanıza şık bir dokunuş yapmak isterseniz deniz kabuklarını kullanabilirsiniz.

YAPAY VE DOĞAL ÇİÇEKLER

İster canlısını kullanın isterseniz yapay olanını, çiçeklerin odaya canlılık kattığı konusunda anlaşalım. Geniş kullanım alanınız varsa büyük çiçekleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Eğer dekore edeceğiniz odanız küçükse pencere kenarlarına veya orta sehpanın üzerine şirin saksılarla birkaç çiçek yerleştirebilirsiniz.

AHŞAP ÜRÜNLER

Ahşap ürünler ile odanızın dekorasyonunda doğallığı yakalayabilirsiniz. Hemen hemen tüm dekoratif eşyaların ahşap olanını bulmak mümkün.  Orta sehpa yerine küçük bir ahşap kütük kullanabilir veya duvar saatinizi ahşaptan seçebilirsiniz. Ağaç şeklinde ahşaptan oyulmuş bir biblo ile odanızın bir köşesini süsleyebilir veya ahşap mumluklar kullanarak doğal bir görüntü yakalayabilirsiniz.

DEKORATİF OBJELER

Dekoratif objelerde ürün yelpazesi oldukça geniştir.  Duvarlara asacağınız küçük rafları bu objelerle süsleyebilirsiniz.  Küçük melek figürleri, altın renginde narlar, kuş şeklinde biblolar bu raflara çok yakışacaktır. Orta sehpaya ise boyut olarak daha büyük kapaklı objeler uygun olacaktır.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.