Mevzu evlerimiz için yaptığımız dekorasyon olduğu vakit tüm seçenekleri değerlendirmek isteriz. Vitrinlerin güzel görünmesi ya da kütüphaneleri şişe ile süslemek salon dekorasyonlarında önemli bir yer tutuyor. Bu şekilde bir  dekorasyon adına kullanabileceğiniz en güzel ürünlerden birisi şişeler. Şişeler bir yandan çekici biçimleriyle bir yandan camsı renkleriyle olağanüstü güzelliklere dönüşebiliyorlar. Yalnız başlarına şişe olarak kullanmak dışında şişelerin içlerini taşlarla ya da renkli kumlarla doldurup kullanmak ya da içlerine çeşitli canlı ya da cansız çiçekler koyarak kullanmak yine yaratıcı bir fikir olarak aklınızın bir köşesinde kalabilir.

Peki, bu bahsettiğimiz şişeler ne gibi şişeler? 

dekoratif şişe

dekoratif şişe

Şarap şişeleri: 

Aslında şarap özelinde başlasak da genel anlamda alkol şişeleri estetik açıdan çok çekici olabiliyor. Bu şişeler renkleriyle olsun şekilleriyle olsun vitrinlerin en sanatsal parçalarından olmak adına önemli adaylar. Boş alkol şişeleri mumluk olarak değerlendirilebilir. Mumluk olmanın yanı sıra bu şişeler temizce yıkandıkları takdirde çok güzel yağdanlıklar olacaktır.

Kolonya şişeleri:

Bu kullanım alanı hala geçerli mi bilmemekle beraber o inci ağızları ve zarif yapılarıyla kolonya şişeleri hala değerlerini koruyorlar. Belki içlerinde artık bakkallardan alınan o kolonyalar yok ama anıları canlandırma güçleri ve tarih ve anı kokan biçimleriyle hala salonlarda vitrinler için çok güzel süsler olmak iddiasını koruyorlar.

 Parfüm şişeleri:

Parfüm bazı insanların hobisi olacak kadar özel bir ilgi alanı olduğunu ve değerini her seferinde hatırlatıyor bize. Bu güzel kokular kendilerini koktukları kadar güzel ve zarif şişelerde muhafaza ediyorlar. Bu şişeler markaların pazarlama hilesi olsa da kokuyu en iyi saklama yöntemi olsa da her ne için olursa olsun dolu olduklarında ya da boş olduklarında her zaman zarafetlerini koruyorlar.

Bu şişeleri nasıl kullanabiliriz ? 

İçlerini güzel kokularla doldurup hem güzel bir görüntü elde edebilir hem de aynı zamanda renkli bir koku olursa hoş bir görüntüyle salonu güzel kokularla doldurabiliriz. İçlerindeki bu kokular kolonya bile olabilir, belki eskiye dönerek kullanmak bu şişeleri ortamın zevk seviyesini arttıracaktır.

Sıvılar tabi ki olabilir ama bir yandan da kum gibi küçük parçalı katılarla renklendirebiliriz şişeleri ve görüntülerinin güzelliğine güzellik katabiliriz. İnternetten alacağınız yaratıcı fikirlerle birkaç renkli güzel biçimler deneyebilirsiniz.

Bazı küçük köşe kahvelerinde vesaire bazı masalarda kullanımlarında çok hoş duran bir fikir olarak da o dar şişe başlarının içinde tek bir dal papatya ya da gül artık hangi çiçeği seviyorsanız kullanabilirsiniz.

Bu fikirler izinde yaratıcılığınızın yardımıyla şişelerinizi muhteşem tasarımlar yaratmak için kullanabilirsiniz.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.