Halıfleks modelleri hem kullanımı rahat hem de tek parça haiların kaymasını ve kıvrılmasını önlemek için duvardan duvara halı olarak nitelendirdiğimiz Halıfleks kullanımına geçtiğimiz yıllarda geçildi,aslında iyi de oldu hem hijyen açısından hem de tek bir görünüme sahip olması sebebiyle, estetik duruş sağlamasından ötürü tüm camiler de de tercih edilmeye başlandı.

Cami halısı modelleri içerisinde en çok beğenilen ve tercih edilenleri duvardan duvara dokuma olmasına karşın kendi içerisinde tek tek seccade görünümünde hazırlanmış olanlardır.

Bu Halıfleks ler camilerde özellikle kısa tüylü ve yeşil renklerinin ağarlıklı olarak hazırlanmış modelleri tercih edilmektedir.

Halıflekslerin hem süpürüldüğünde kolay temizlenmesi ve gerketiği dönemlerde halı yıkama makineleri ile rahatlıkla yıkanmaları mümkündür,ve elbette tek tek alınabilecek seccade halilardan daha ekonomik olması önem kazanmaktadır.

Tamamen camilerin döner sermayesinden ya da cami için toplanan  yardım paralarından alınan ve yenilenen halılar da ekonomik olması en ön sıralara yerleşmektedir.

Cami Halısı fiyatları,

halıfleks , halıfleks modelleri

halıfleks , halıfleks modelleri

Halıfleks.com sitesinde satılan cami halısı fiyatları 35 lira ile 55 li,ra arasında değişkenlik göstermektedir,fiyat farkı halının kalınlığı ilmek sayısı üst deseninde kullanılan renkler ve halı tüylerinin yün ya da sentetik dokuya sahip olması etkilemektedir.

Site de tüm çeşitleri yakın ve uzak görsellerle izleyebilmeniz mümkün olup almak istediğiniz metrekare ya da cami planı üzerinden kaplanacak halıfleks in duruşunu sanal ortamda görebilirsiniz.

Cami halısı Ankara,

Ankara ilinde bulunan camilerde tercih edilen halıfleks halılarda tercih edilen desen çoğunlukla sadece safları düzgün tutmaya yarayacak çizgiler çizgili bölüm lerle ayrılmış desenler içerirken, Bursa ve İstanbul da bulunan camiler de halıfleks dokumasının iç desenlerinin sanki birer seccadeymiş gibi tek tek ayrıldığını görüyoruz.

Hem camilerin özellikle tarihi ulucamilerin görsel dokusunu görmede karmaşa ve çokrenklilik oluşturmayan halıfleks lerin  bazı camilerde buklet olan modellerinin kullanıldığını da görülüyor sadece ziyaret için açılan ve çok yoğun kullanılmayan bu camiler için özel üretilen buklet halılar tarihi camilerin görsellerine daha uyumlu görünüyor.

Halıfleks Modelleri

Hava sıcaklığının  uzun aylar soğuk seyrettiği illlerin camileri için dokumasında yün kullanılmış halıfleks ler de sitemizde mevcuttur,ısı yalıtımı ve iç sıcaklığı daha tutucu olan bu yün halıfleksler de hem dokuma görseli hem de temizlik açısından aynı özelliklere sahip halılardır.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.