Mescit halısı çeşitleri , alınırken özellikli olarak bakmamız gereken özelliklerden biriside düz ve sade desen tercih edilmesidir, çünkü insanlar için mescitler mevlaya en yakın olduğumuz anlardan birisidir ve diğer mescit halısı çeşitlerine nazaran sade ve düz renkli cami halısı tercih edilmelidir.

Sağlıklı ibadet edebilmemiz için bedenimizin ve ibadet yerimiz ve mescit halısı’nın temizliği önemlidir.  Mescit halısı fiyatları  şehirlere ve yerler göre değişiklik göstermektedir. tabi önemli olan halı almak değilde ekonomik sağlam vede uzun süre bize masraf çıkarmayacak bir halı almaktır .

 

Mescit halısı çeşitleri ve desenleri;

Yönlü mescit halısı :

  • İpliğe entegre tesislerimizde “Güve Yemez” işlemi uygulanmıştır.
  • Woolmark’ın uluslararası maddesi gereği koyu renkler de 7-8, açık renkler 6-7.
  • Saf ölçü ise : 1,30m (İki saf bitişik 2.60 metre dokunmaktadır.)

 

mescit halısı fiyatları , mescit halısı çeşitleri , mescit halısı modelleri

mescit halısı fiyatları , mescit halısı çeşitleri , mescit halısı modelleri

  •  Wilton Tipi Dokuma türü tamamen Bilgisayar ile yapılmaktadır
  • Mescit halısı modellermiz  metal kompleks ithal boya tedarik edilmektedir.
  • Görüntü Koruması olarak ise : Kullanma sonucunda yüzeysel olarak bozulmasını önleyecek amacı ile sıcak ve buhar işlemleri uygulanmaktadır. Halılarımız yün halı olduğu için için kullanıldıkça güzelleşir ve yumuşarlar, temizlendikçe parlar ve yeni gibi dururlar, keçeleşme ve renk atması , renk kaybolması , bozulma kesinlikle yapmaz.
  • Atkı kalitesi :%100 yurt dışından temin ettiğimiz tamamen doğal ve ğüvenli jut ile yapılmaktadır 

 

Mescit halısı çeşitleri;

Özelikle düz modeller tercihe edilirken aynı zamanda da seccade modeli ve diğer bir çok model mevcuttur, size en iyi hizmeti vermek için  kaliteli ve en güvenilir firma dan hemde en ekonomik olarak alış veriş yapma imkanı sunan.  https://www.haliflekss.com/ sitemizde iyi kaliteli sağlam güvenilir ve rağbet gören modelleri bulabilirsiniz .

paranızı çöpe atmayın sadece bir kere alın doğru adresten alın ne zaman ne mal kaybına uğrayın halı bizim için ve ibadetlerimiz için en önemli aracımızdır bundan dolayı en değerli olan kendisi gibi değerli olanı hak eder mescit halısı modellerinden en iyisini bulabilirsiniz.

Peki ibadethanelerde Kullanılan halılarda nelere dikkat etmeliyiz.

Öncellikle herkesin dikkat etmesi gereken en önemli konu halı kullanımında, rutubet’ten uzak durmaktır. Islak ve fazla nemli ortamlar halımızda koku yapmakla beraber, aynı zamanda hızlı bir şekilde yıpranıp koku yapmasına neden olacaktır.

İkinci en büyük faktör halı temizliğinde kullanılan kimyasallardır. Halı temizliğinde kullanılan kimyasallar halı açısında hayati bir önem taşımaktadır. Aşırı ve bilinçsiz kullanım halının ömrünü kısaltmakta ve yıpratmaktadır.

Bu konuda söyleyeceklerimiz şimdilik bu kadar, sizde mescit halısını kullanımını yaparken dikkatli olduğunuz takdirde, halınız daha uzun yıllar boyunca size hizmet edecektir.

No Comment

Comments are closed.