Mescit Halısı Modelleri Ülkemizin her yerinde sayısı her geçen gün artmakta olan cami ve mescitler ile daha da yaygınlaşmıştır. İslam ile yoğrulan kültürümüzde, camilerin ve mescitlerin çok önemli bir yeri vardır. Mescitler, camilerin barındırdığı her özelliği taşımayabilir. Camilere göre küçük ve daha az donanımlı yerler olabilirler. Fakat mescitlerde de bazı önemli ölçütler vardır. Hiç şüphesiz mescitlerde dikkat çeken en önemli unsurlardan biriside zemin kaplaması için kullanılan mescit halılarıdır.

Mescit Halısı Modelleri her evde olduğu gibi cami ve mescitlerde de vazgeçilmez bir unsurdur. Mescitlerde kullanılacak olan halı seçimi çok önemlidir. Yüzlerce hatta binlerce insan o halıların üzerinde namaz kılarak bir şekilde temas ederler. Bu nedenle mescit halısı modelleri insan sağlığını da etkileyebileceği için genelde kalitesi yüksek ve dayanıklı mescit halıları tercih edilmelidir. Dokuma sıklığı, saf düzenine uygunluğu ve hav yüksekliği mescit halılarında bulunması gereken önemli unsurlardır. Mescitler ortak kullanım alanı olduğu için kullanılan halının kolay kir ve mikrop barındırmaması gerekir. Mescit halılarında oldukça geniş yelpazeli modeller bulunmaktadır. Düz renk ve desen seçeneklerinin yanı sıra motifli modeller de vardır.

cami ve mescit halısı modelleri duvardan duvara mescit halısı modelleri 1 - Mescit Halısı Modelleri mescit halısı desenleri

Mescit halılarında kalite çok önemlidir. Uzun süreli kullanım sağlanabilmesi için sık dokunmuş, ilmek sayısı fazla olan halılar tercih edilmelidir. Bu doğal olarak fiyatın da artması demektir. Kalitesi düşük bir mescit halısı daha uygun bir fiyata alınabilir ama bu aynı zamanda halının ömrünün de kısa olması demektir. İlmek sayısı az, hav yüksekliği düşük ve dokuma sıklığı az olan mescit halıları çabuk yıpranıp hasar göreceği gibi sağlık açısından da olumsuz etkiler yaratabilir. Ayrıca görsel olarak da hoş bir görünüm sunmayabilir. Bu bağlamda fiyat ile endişelerinizi bir kenara bırakıp sağlıklı ve kaliteli bir halı seçmeniz yararınıza olacaktır. Böylece uzun bir süre mescit halınızı değiştirmek zorunda da kalmazsınız. Üstelik haftada birkaç defa süpürmek yeterli olacaktır. İhtiyacınız olan mescit halısı modellerini halıfilekss.com’da bulabilirsiniz. Yüzlerce desen ve model seçenekleriyle sizlere hizmet vermektedir. İstediğiniz ölçü ve modeli bildirerek fiyat alabilirsiniz. Arzu ettiğiniz mescit halısını gönül rahatlığı ile bu siteden temin edebilirsiniz.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.