Mobilya Seçme Kriterleri Nelerdir?

Evlerin dekore edilmesinde mobilya seçimi büyük önem taşıyor. Sadece bir özelliğine (renk, model, desen gibi) bakılarak mobilya seçme alışkanlıkları artık geride kaldı. Günümüzde kullanılan kumaş, ahşap gibi her türlü unsurlar mobilya seçiminde göz önüne alınıyor ve alınması da gerekiyor.

mobilya seçimi

mobilya seçimi

Mobilyalar Doğru Seçilmeli

İnsan ömrü boyunca uzun bir kısmını uyuyarak geçirdiği gibi yine büyük bir kısmını da kanepe ve koltuklarda oturarak geçiriyor. Bu da mobilya seçiminde daha dikkatli olunması gerektiği anlamına geliyor. Çünkü doğru tercihler insanı pozitif yönde etkilerken yanlış tercihler ise fiziki problemlere yol açabiliyor. Mobilyaların gösterişli görüntülerine bakılarak aldanılmaması ve kullanılan malzeme ve dekorasyon uyumu da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

– Tek bir özelliğine bakılarak mobilya seçilmemeli. Fiyat, rahatlık, estetik ve zevke uygunluk gibi bütün yönler göz önüne alınarak seçimler yapılmalı.
– Seçim yaparken özellikle kullanılan malzemelere de dikkat edilmeli. Kullanılan ağacın cinsi ve dayanıklılığı, kumaşın kalitesi gibi kullanılan bütün malzemeler mutlaka göz ardı edilmemeli.
– Ev tanınmadan asla mobilya seçilmemeli. Aksi takdirde mağazada hoş görünen bir mobilya eve yerleştirildiğinde aynı estetik görüntüyü vermeye bilir. Evin ölçüleri özenle alınmalı ve seçim yaparken bu ölçülere uygun seçimler yapılmalı.
– Evin ne kadar aydınlık olduğu, duvarların rengi gibi ışığı etkileyen faktörler iyice düşünülüp ona göre hangi renk tonlarında mobilya alınacağına karar verilmelidir.
– Mobilya  mağazalarının güvence veren yerler olması da önemlidir. Servis ve garanti koşulları iyice incelendikten sonra mobilyalar satın alınmalı.
– Kullanma kılavuzları incelenerek seçilecek mobilyanın ihtiyaçlara karşılık verip vermeyeceği de mutlaka incelenmelidir.

Bu noktalar göz önüne alınarak yapılan tercihler kullanıcılar için daha konforlu ve kaliteli yaşam olanakları sağlayacaktır.

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.