Isı yalıtımında tercihlerin başlarında gelen duvardan duvara halı; dekorasyon, hijyen ve sağlık açısından avantajlı olduğu için Temizlikte duvardan duvara halı kullanımı gün geçtikçe tercih edilme derecesini üst sıralara taşımakta. Bu halıların kullanışlı olmalarının yanı sıra temizlik açısından bilinmesi gereken birkaç ipucu ile sizce temizlikte duvardan duvara halı rahatlığını yaşayacaksınız.

Temizlikte Duvardan Duvara Halı

Rutin yapılan temizlik sırasında halıfleks üzerini elektrikli süpürge ile temizlediğiniz zaman halının iç yüzeyinin iyice temizlendiğinden emin olmalısınız. Bu yüzden kullandığınız süpürgenin emiş gücünün yüksek olması gerektiğini unutmamalısınız. Temizlik esnasında birkaç kere halının üzerinden süpürmek halının derininde olan tozların ve kirlerin temizlenmesi açısından önem taşımaktadır. Zemine sabitlenen duvardan duvara halıları halı yıkama makinesi ile temizleyebilirsiniz.

Temizlikte Duvardan Duvara Halı

Temizlikte Duvardan Duvara Halı

Duvardan Duvara Halı Modelleri

Süpürme işleminin ardından silme işlemine geçtiğiniz de halı yüzeyini sulu ya da nemli bırakmamalısınız.  Halıfleks diğer parça halılarla karıştırılmamalıdır. Diğer halılar yıkanırken bu halıları yıkamamak gerekir. Eğer halınızı ıslak ya da nemli bırakırsanız Temizlikte duvardan duvara halı üstünden ve altından hiç hoş olmayan kokular gelmeye başlayabilir. Hatta zaman içerisinde halınızda küfler bile oluşabilir.  Halının aşırı nemli olduğundan eminseniz evinizi havalandırmanız halınızın kurumasına yardımcı olacaktır.  Böylece olası kötü kokuları veya küfleri engellemiş olursunuz. Halıyı yıkamak istiyorsanız iyi bir halı yıkama makineniz varsa onu kullanabilir ya da halı yıkama firmalarından yardım alabilirsiniz. Halı yıkama makinesinin iyi bir vakum özelliğiniz olması gerekir. Böylece halı üzerinde halı yıkama şampuanından herhangi bir kalıntı kalmamış olur. Bu da halınızda ki tüm bakterilerin yok olması anlamına gelir.

Halıfleks Modelleri

Temizlikte duvardan duvara halı temizliği de bir hayli kolaydır. Temizlik sırasında kullanmanız gereken deterjanlar halı temizleyici özelliğe sahip temizleyiciler olmalıdır.  Aksi halde halınızın yüzeyine kalıcı hasarlar verebilirsiniz. Farklı bir deterjan kullanımı sonucu halınızın üzerinde kalan deterjan parçaları halınızda hızla bakteri üremesine yol açar. Bu durum sağlığınız açısından tehlike oluşturmaktadır. Temizlik esnasında halı fırçası ya da yumuşak bir bez tercihiniz olabilir. Kullanacağınız fırçanın uç kısımlarının sivri olmamasına dikkat etmelisiniz. Sivri uçlu bir fırça halıfleks modelinin yapısının bozulmasına ve halının hasar görmesine neden olur. Halınızın her daim parlak kalmasını istiyorsanız temizlik esnasında yıkama suyunun içerinse çok az miktarda sirke koymanız yeterli olacaktır.

 

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.