2017 Dekorasyon Trendleri

İç mimarlar, modacılar ve trend ustaları 2017’nin iç dekorasyon trendlerini belirlediler. Önceki senelerin trendlerinden farklı olarak pastel renkler daha çok ön plana çıkmış olup mekanda açık renk kullanımı kabul görmüştür.

Yeni sezonun dekorasyon trendleri nelerdir?

Renklerden kumaşa, mobilyalardan aksesuarlara tüm bu trendler aşağıda sıralandı:

1-  Pastel tonlarda renkler ile desteklenmiş mat yeşil, lacivert ve gri gibi renkler bu yılın dekorasyon trendlerinin başında gelmektedir. Mobilyalarda koyu yeşil yeni sezonun gözdesi olmuştur. Tüm bu renklerin mekanda ki metal aksesuarlar ile uyum içinde olacağını da unutmamalıyız.

2- Bu yılın dekorasyon trendlerinde doğal malzemeler gün yüzünde olmalıdır. Özellikle Country stili ile dekore edilecek evlerde ahşap sehpalar yerine kütük gibi doğal malzemeler tercih edilmelidir. Ahşap, metal gibi mobilya ve aksesuarlar doğallıktan uzaklaşmamak için cilasız kullanılmalıdır.

3- Mekanda doğal taş, halat gibi malzemeler kullanılırsa sıcak bir etki yaratılacaktır. 2017 ev dekorasyonunun en son trendi mantar panolardır. Çok kullanılmaması kaydı ile belli başlı duvarlarda mantar panolara yer verilmesi doğru bir tercih olacaktır.

4- Örgü ve dantel gibi “kendin yap” işleri de mekanda aksesuar olarak kullanılabilir. Bu kullanım yaşam alanındaki doğal etkiyi arttıracaktır.

5- Zemin malzemeleri seramik, parke vb. yapı elemanlarından seçilebileceği gibi renk konusunda mekanı daraltmayacak renkler trend olmuştur. Malzemesi ne olursa olsun 2017 dekorasyon trendine en iyi uyum sağlayan zemin rengi gri ve tonlarıdır.

6- Aksesuar kullanımında bardak altlıkları, duvar panoları, kahve tepsileri vb. objeler kullanılabilir. Doğal taşlardan imal edilmiş aksesuarlar da bu yılın modasına uyum sağlayacaktır.

7- Mobilya kumaşlarında özellikle kadife tercih edilmelidir. Kadife, yumuşak ve parlak bir etkiye sahip olduğu için kullanıcılarda konfor etkisi uyandıracaktır. Bu kumaş türünü alışkın olduğumuz şekilde perde ve koltuklarda olduğu gibi, 2017 dekorasyon modasında yer yer duvarlarda da görebiliriz. Kadife masa örtüsü, yatak örtüsü olarak da tercih sebebi olacaktır.

8- Yeni sezonda dekorasyon trendleri içeriğimizin sonuna ulaştık dekorosyan halıfleks ve duvardan duvara halı modellerimize ulaşmak için sitemizi kullanabilirsiniz.

9- Halıfleks ve Duvardan duvara halı modellerimizin sezona uygun dekorasyon trendlerine uymakta olduğunu unutmayınız.

Halıfleks ve Duvardan duvara halı

Halıfleks ve Duvardan duvara halı

IMG 9636 575x1024 - Yeni Sezonun Dekorasyon Trendleri Nelerdir? camihalisi 1 - Yeni Sezonun Dekorasyon Trendleri Nelerdir? otelhalisi - Yeni Sezonun Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

No Comment

You can post first response comment.

Leave A Comment

Please enter your name. Please enter an valid email address. Please enter a message.